Vanesska

Vanesska sa narodila 16.2.2012. Dovtedy sme nevedeli o diagnóze PEC, dozvedeli sme sa to až v pôrodnici. Povedali nám, že to stačí masírovať a máme navštíviť ortopéda. Na odporúčanie sme navštívili MUDr. Gajdoša, ktorý nám povedal, že nohu budú sadrovať po týždni. Už vtedy sme hľadali na internete viac o PEC a našli sme stránku peckárov, ktorá nám veľmi pomohla a odporučila, aby sme kontaktovali Dr. Radlera. Vtedy sme už mali prvú sadru, ale predsa sme mu napísali. Po dvoch dňoch nožička Vanesske opuchla, preto sme išli na pohotovosť. Vo večernej službe na Kramároch nepracuje žiadny ortopéd a chirurgovia neboli ochotní dať dole sadru. Nakoniec to urobil urológ, ktorý to robil po prvýkrát a hneď na bábätku. Po dvoch hodinách plaču sme konečne došli domov a povedali sme si, že po tejto skúsenosti nikdy viac nenavštívime Kramáre.

Ale asi to tak malo byť, pretože keď sme to hneď napísali Dr. Radlerovi, on odpovedal, že našu Vanessku veľmi rád uvidí vo svojej ordinácii a na druhý deň bude sadrovať, ak si to budeme želať. Vtedy nám padol kameň zo srdca a tešili sme sa na návštevu u doktora. Keď Dr. Radler prezrel nožičku, usúdil, že dá 4-5 sadier a na 70% bude potrebná aj tenotómia. Veľmi som sa bála, ako zvládneme nepapať 4 hodiny, ale keď prišiel deň operácie, tie štyri hodiny ubehli rýchlo a malinká ani nestihla plačkať. Nožička je krásne vyrovnaná. Dr. Radler je spokojný a my tiež. Dnes už nosíme topánočky, na ktoré si naša malá zvykla celkom rýchlo.

Veľká vďaka patrí Žanet, ktorá nás podporovala a radila nám, ale taktiež všetkým rodičom za rady.

Keď mala Vanesska 2 roky nastala recidíva a Dr. nasadil 2 sádry. Naštastie sa noha upravila a nebola potrebná operácia. v 4 rokoch Dr. odporučil prejsť na ADM dlahu. Vanesska si na ňu veľmi skoro zvykla, aj keď prvé noci boli boľavé. Niektoré kontroly boli lepšie, niektoré trošku horšie. Dnes má Vanesska 6 rokov a pravidelne sme navštevovali Dr. Radlera 2 krát ročne. Naša posledná kontrola bola 3 apríla. Noha je v dobrom stave, ale aj naďalej musí nosiť ADM lahu na noc.Ďalšia kontrola nás čaká až o rok. 🙂