Adamko

Dobrý deň, volám sa Adamko a narodil som sa 09.04.2022 v 36tt ako predčasniatko s PEC na oboch nožičkách. Rodičia sa to dozvedeli už v 20tom týždni na ultrazvuku, no podľa pani lekárky malo ísť len o polohovú deformitu, ktorá sa mala cvičením upraviť a mal som mať po pár týždňoch nôžky ako ostatné zdravé bábätka. Po pôrode sa však ukázalo, že pravá nožička je na tom o čosi lepšie než ľavá, no rodičia tušili, že to nepôjde iba cvičením. Ich prvá cesta smerovala na Kramáre, kde sme boli objednaní na konzultáciu. Potvrdená diagnóza PEC – 5-6 sádier a následne tenotómia pre obe nožičky. Rodičia si chceli vypočuť aj názor odborníka a tak o 4 dni neskôr – 25.4. sme už čakali na vyšetrenie vo Fusscentre u pána dr. doc. Christofa Radlera. Po rozhovore s ním bolo rozhodnuté, kde podstúpim liečbu. Liečba bola nastavená nasledovne – ľavá nožička 4x sádry, následne tenotómia a pravá nožička je polohový PEC, čiže sa upraví nosením dláh.

Poviem Vám, nevedel som do čoho idem. Sádry som zvládal celkom fajn, aj operáciu som zvládol bezproblémovo, no s dlahami sa nekamoším do dnešného dňa a to už mám 16 mesiacov.

Som veľký šibal a najradšej by som bol všade, no nožičky ešte nespolupracujú tak, ako by som si predstavoval, ale aj to príde 🙂 Už chodím okolo nábytku a rodičia netrpezlivo čakajú, kedy spravím svoj prvý krok, začnem samostatne chodiť a konečne mi budú môcť znížiť režím nosenia dláh na 12/14 hodín.

V októbri ma čaká ďalšia kontrola u dr. doc. Radlera a všetci pevne veríme, že dopadne super 🙂 Určite vám potom dám vedieť, čo mám nové 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *